Spam vagy nem spam?

Spam vagy nem spam?

Spam vagy nem spam? - A kép forrása: Canva DreamLab

Marketingesként minden követ megmozgatunk azért, hogy leveleink ne a spam mappába kerüljenek. Gondozzuk a címlistát amit magunk építettünk fel , hitelesített saját domain-ről, megbízható e-mail címről levelezünk, ügyelünk a tárgymező és a szöveg minőségére, a képek méretére, sőt még a mail-tester-t is használjuk. Bombabiztos módszer azonban még így sem létezik. 

A spam jelentése

De mik azok a spam üzenetek? “A spam minden olyan kéretlen, digitálisan érkező üzenet, amelyet tömegesen küldenek ki több tíz- vagy százezer embernek. Jellemzően e-mailben érkeznek hozzánk, de sms vagy telefonhívás formájában, vagy akár a népszerű közösségi média csatornákon is találkozhatunk velük.” (netrefel.hu)

Azok a hírlevelek, amelyekre feliratkoztunk, nem minősülnek tehát spamnek.

Hiszen nem kéretlen tartalmakról van szó. Másrészt pedig az is előfordulhat, hogy olyan kéretlen levelet kapunk, amelyet végül nem ítélünk levélszemétnek, azaz spam-nek, mert a benne rejlő információ hasznos számunkra.

Felejtse el a kéretlen leveleket

Ahogyan mi megteszünk mindent azért, hogy célba érjen a levelünk, vannak, akik megtesznek mindent azért, hogy ez ne így legyen. 

A temp-mail például így mutatja be szolgáltatását: “Felejtse el a kéretlen leveleket, a reklámokat és a rosszindulatú e-maileket. Tartsa tisztán és biztonságban postafiókját.” Ők ideiglenes e-mail címet biztosítanak ingyen bárkinek. Az ilyen ideiglenes e-mail címek arra jók például, hogy következmények nélkül regisztrálhatunk olyan oldalakra, amelyek tartalma adott pillanatban érdekel bennünket, de nem szeretnénk az onnan érkező e-mail hadjáratnak kitenni magunkat.

A sors igen morbid fintora pedig, hogy éppen a temp-mail szolgáltatását vette igénybe az, aki minap bombariadóval fenyegetett meg több, mint 300 iskolát.

Legalábbis ez a hivatalos szám az érintett intézményeket illetően. Több hír is szólt azonban arról, hogy a fenyegető levelek a spam mappába kerültek, emiatt bizonyos iskolák csak később értesültek saját érintettségükről. 

Hogyan szűrjük a spam-eket?

Hogy a fenti eset mit bizonyít? Az erősen beállított spam-szűrő sok mindentől megóvhat bennünket. Bár ez esetben a kérdés nyitva marad, mivel járunk jobban. A spam-szűrők általában a levelezőrendszerek beépített szoftverei de léteznek ezeket kiegészítő megoldások is , amelyek különböző kritériumok alapján átvizsgálnak minden beérkező levelet. A legtöbb egyértelmű spam üzenet ezeknek köszönhetően fenn is akad a rostán. A spam mappába csupán azok kerülnek, amelyekről nem tudta kellő bizonyossággal eldönteni a szoftver, hogy mivel is áll szemben. 

Mindenesetre érdemes a beérkező leveleinket, a feladókat időről időre átvizsgálni, szelektálni és rendben tartani, hogy valóban csak a minket érintő fontos információkat tartalmazza postafiókunk minden eleme.

Ráadásul rábukkanhatunk a spam mappában olyan üzenetekre is, amelyek végül mégis relevánsak számunkra.

Nem az a célunk, hogy olyan levelet küldjünk magunk vagy ügyfeleink nevében, amelyek épphogy átcsúsznak a rostán, hanem az, hogy ezek a levelek érdekes és naprakész információval lássák el a hírlevelünkre feliratkozó olvasókat. Ha Te is szeretnél olyan hírlevelet küldeni, amelyet biztosan nem gyomlál ki postafiókjából a címzetted, keress minket bizalommal!